Kineziológia
A Three in One Concepts – One Brain kineziológia alapítóinak – Gordon Stokes, Daniel Whiteside és Candace Callaway – a módszer kidolgozásával az volt a fő célja, hogy „…az emberek minden kineziológiai foglalkozást követően újult életerővel léphessenek ki a világba és megteremthessék azt az énjüket, melyre igazán büszkék lehetnek.”
A kineziológia egy olyan megoldásorientált személyiség-, készség, és képességfejlesztő módszer, ami személyre szabottan, hatékonyan, ugyanakkor szelíden fejti ki pozitív hatását a negatív érzelmi stressz oldása által, testi, lelki és szellemi téren egyaránt.
Eredetileg tanulási nehézségekkel küzdő emberek számára fejlesztették ki, ám napjainkra egy olyan rendszerré alakult át, mellyel nem csak a tanulási nehézségekkel küzdők tapasztalhatják meg előnyeit, hanem bárki, aki életének valamely területével kapcsolatban negatív érzelmi stresszt él meg és ezen állapotán változtatni szeretne.
A stresszoldó korrekciók alkalmazása által a test, az elme és a lélek újra egyensúlyba kerülhet a negatív érzelmi stresszt kiváltó tényezőkhöz fűződő viszonyulás újra értelmezése által.
A foglalkozásokon részt vevők egyre nyugodtabban, kiegyensúlyozottabban képesek viszonyulni mindennapjaik során előálló kihívásokhoz, feladatokhoz, problémás helyzetekhez.
Nyitottabbá válnak a változásokra és rugalmasabban tudnak azokhoz viszonyulni. Felnyitja a szemet olyan új választási lehetőségekre, melyek esetében korábban úgy hitték, nincs választásuk.
Rólam
Örömmel tölt el a gondolat, hogy közreműködésemmel hozzájárulhatok klienseim testi-lelki-érzelmi közérzetének javításhoz és segíthetem a hozzám fordulókat abban, hogy külső-belső lehetőségeikből a lehető legjobbat és legtöbbet legyenek képesek kihozni.
Megtisztelő számomra, hogy ezen kölcsönös bizalmon alapuló személyes útjukon, mint támogató kísérőként vehetek részt. Bővebben »
Tancsik Kőházi Ildikó
A kineziológia főbb „eszközei”
- Izomtesztelés – (funkcionális neurológiai ellenállás), vagyis a feltételes reflexen alapuló, „bio-feedback” módszer.
Az izomtesztelés során a tesztelt személy mindkét karját a kineziológus kezének gyengéd nyomása ellenében igyekszik megtartani. A jelentkező izomreakciók – akár meg tudja tartani a karok pozícióját, akár nem (ez esetben az alkar pozíciója lejjebb ereszkedik) – visszajelzések a kineziológus számára a tesztelést megelőzően feltett kérdéssel kapcsolatban. - Viselkedési Barométer – viselkedési mintáink „térképe”, ami a negatív érzelmek tudatosításában nyújt segítséget.
- Korrekciós gyakorlatok – személyre szabott, speciális, stresszoldó hatású korrekciós gyakorlatok, melyek testi, lelki és szellemi téren egyaránt segítenek feloldani a stresszt.
- Betáplálás – pozitív megerősítések lehorgonyzása.
A kineziológiai stresszoldás során felismerésre és feloldásra kerülnek a berögzült viselkedésminták és az ezeket előidéző, gátló érzelmek. A korrekciók és a stresszoldó gyakorlatok által megteremjük annak lehetőségét, hogy megújult életerővel formálhassuk önmagunkat olyanná, amire igazán büszkék lehetünk – önazonosabb életet élhessünk, olyat, amelyben kiteljesedhetünk.”
A másfél – két órás foglalkozás az alábbi szakaszokból áll
• Bevezető beszélgetés: Kölcsönös bemutatkozás, a kliens által választott témakörök átbeszélése;
• Elsődleges téma meghatározása, amivel kapcsolatban fejlődést, javulást szeretne elérni;
• Bevezető gyakorlatok a megnyugvást és ellazulást elősegítendő;
• Interaktív, személyre szabott stresszoldó foglalkozás;
• Összefoglaló és lezáró beszélgetés.
Kiknek ajánlott?
7 éves kortól bármilyen korú embernek. Kisgyermekek esetében (7 éves kor alatt) valamelyik
szülőn (általában az anya) keresztül ajánlott az oldás.
Hány alkalom ajánlott?
Egy adott témával kapcsolatos érzelmi stresszoldás 3-4 alkalommal javasolt (4-6 hetente). Ettől
eltérő is lehet gyakoriság, egyéntől és ügyétől függően.
Mennyibe kerül a kineziológiai tanácsadás alkalmanként és mennyi időt vesz igénybe?
Egy alkalom 14.000,- Ft / min. 1 óra, max. 2 óra.
Időpontegyeztetésre 06 70 394 2405 telefonszámon jelentkezhet.